BR6090 COMBI

Oszczędność czasu i pieniędzy

New Holland BR6090 Combi redukuje obciążenie ciągnika i prasy oraz wysiłek ze strony operatora poprzez połączenie procesu belowania i owijania podczas jednego przejazdu przez pole.

Oszczędność czasu i pieniędzy
New Holland BR6090 Combi redukuje obciążenie ciągnika i prasy oraz wysiłek ze strony operatora poprzez połączenie procesu belowania i owijania podczas jednego przejazdu przez pole. Owijanie i rozładunek odbywa się jednocześnie przy tworzeniu kolejnej beli. Zintegrowany układ elektroniczny i hydrauliczny automatycznie przesuwa i owija belę przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora. W porównaniu z samym belowaniem, te dwie czynności zajmują tylko nieznacznie więcej czasu. Jest to czas potrzebny na transfer beli na owijarkę.
Lepsza jakość kiszonki
Owijanie bel zaraz po tym, jak opuszczą prasę, eliminuje czas wystawienia jej na działanie czynników zewnętrznych, które negatywnie wpływają na jakość. Nie ma również możliwości zanieczyszczenia gleby. W sytuacji gdy kończy się jedna rolka folii, możliwe jest dokończenie owijania z użyciem tylko jednej rolki. Prędkość łańcucha podajnika dostosowana jest wówczas do pracy z jedną rolką.
Szybki transfer beli
Zwinięta bela natychmiast po wyjściu z komory belowania umieszczona jest na stole owijarki, tylna pokrywa komory zamyka się i może rozpoczynać się zwijania kolejnej beli. Można wybrać tryb pracy całkowicie automatycznej tak, by wyrzucanie i owijanie odbywało się bez żadnego udziału operatora. Alternatywnie, można wybrać tryb półautomatyczny, w którym sygnał dźwiękowy oraz wizualny informują operatora, że kompletna bela jest gotowa do wyrzucenia. Pojedyncze wciśnięcie przycisku rozpoczyna cała sekwencję.
Niezawodne owijanie
Podwójne ramiona satelity z folią o szerokości 750 mm mogą obracać się z trzema prędkościami dla szybkiego owijania i optymalnego wykorzystania folii. Aby uniknąć zaplątania się lub rozerwania folii, na początku ramiona obracają się powoli i stopniowo ich obroty zwiększają się wraz z postępem procesu owijania. Na stole owijarki stalowy łańcuch przenośnika zapewnia optymalne obroty beli, podczas gdy odpowiednio zaprojektowane rolki centrujące chronią folię przed uszkodzeniem.
Oszczędność czasu podczas czyszczenia pola
Gdy noże odetną folię, belę można natychmiast automatycznie rozładować, lub też operator może zostać poinformowany, że bela jest gotowa do rozładunku. Belę można rozładować pojedynczym wciśnięciem przycisku zanim kolejna bela będzie gotowa do wyrzucenia, w miejscu wybranym przez operatora. Ponadto, Combi można używać jako miejsce przechowywania dwóch bel.
Bezpieczny rozładunek
Dwie uchylne rolki w tylnej części stołu owijarki zapobiegają zsunięciu się beli do tyłu podczas pracy na pochyłościach. Gdy bela jest owinięta, stół owijarki przechyla się i specjalne rolki opuszczają się tworząc rampę rozładunkową. Uszkodzeniu folii zapobiega się poprzez zastosowanie rolki z czujnikiem siły docisku do ziemi, która ugniata ściernisko w miejscu, gdzie ma zostać opuszczona bela.
BR6090 Combi została zaprojektowana z myślą o pracy w terenie górzystym.
Widełki przenoszące belę na stół owijarki całkowicie ją obejmują, a para prowadnic na zawiasach zapobiega jej zsunięciu się na bok. Kilka unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają zachować pełną kontrolę nad belą podczas jej przenoszenia i owijania, pozwalają na pracę Combi na pochyłościach do 15%. Prasa może być również wyposażona w urządzenie, które pozwala na ustawienie owiniętej beli w pozycji pionowej. Rozwiązanie to pozwala na bardziej stabilne ustawienie bel i ogranicza możliwość stoczenia się przy ich ustawianiu na dużych pochyłościach.
Wytrzymały i zwrotny
New Holland BR6090 Combi została zaprojektowana i zbudowana do pracy w ciężkich warunkach. Unikalna podwójna oś z punktem obrotu umieszczonym mimośrodowo zapewnia niskie położenie środka ciężkości oraz wyjątkową stabilność. Połączenie prasy i owijarki jest dobrze zrównoważone podczas transferu beli, owijania i rozładunku, nawet gdy w komorze prasy znajduje się cała bela. Przy szerokości 2,75 m i długości 6,2 m, prasa BR6090 Combi może przejechać przez wąskie bramy i można nią łatwo cofać w zamkniętych pomieszczeniach.