CR9000 ELEVATION

Technologia bębenków wzdłużnych

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2002 roku kombajny New Holland CR wyróżniają się nadzwyczajną wydajnością podczas prac polowych. W kategorii przepustowości technologia Twin Rotor™ nie ma sobie równych.

CR9OOO Elevation – TECHNOLOGIA BĘBNÓW WZDŁUŻNYCH

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2002 roku kombajny New Holland CR wyróżniają się nadzwyczajną wydajnością podczas prac polowych. W kategorii przepustowości technologia Twin Rotor™ nie ma sobie równych. Ponadto jakość ziarna i słomy jest doskonała dzięki łagodnej, wieloprzebiegowej obróbce stosowanej w technologii bębnów obrotowych. Dla kombajnu CR9090 Elevation, najmocniejszego modelu tej klasy, nie istnieje żadna konkurencja. Dzięki wielokrotnie nagradzanym systemom, takim jak system oczyszczania ziarna Opti-Clean™ i opcjonalny system Grain Cam™, kombajn CR9090 Elevation wyróżnia się największą wydajnością i najwyższym poziomem oczyszczania wśród dostępnych na rynku maszyn.

Najwyższa w historii wydajność kombajnu żniwnego

Zastosowanie najnowszych technologii i imponujące wyposażenie powodują, że model CR9090 Elevation jest najbardziej wydajnym kombajnem żniwnym na świecie. Nowy heder zbożowy Varifeed™ o szerokości 10,7 m oraz regulowane łopatki pokrywy wirnika optymalizują przepływ materiału przez wyjątkowy system Twin Rotor™. Najmocniejszy z dostępnych na rynku silnik, wyposażony w technologie zmniejszające zużycie paliwa oraz ogromny zbiornik ziarna, o pojemności 12500 litrów, podnoszą wydajność o 10%, nawet w porównaniu do już imponujących osiągów modelu CR9080 Elevation.

Wydajność większa o 10% w stosunku do dotychczas najwyższego modelu z serii CR9OOO

Nowy kombajn CR9090 Elevation ma wydajność o 10% większą niż najwyższy dotychczas model, CR9080 Elevation. Zaawansowana regulacja łopatek pokrywy wirnika optymalizuje prędkość przepływu materiału, a dzięki połączeniu z wysoką prędkością pracy wirnika, osiągana jest ogromna wydajność przerobu. Obróbka wieloprzebiegowa zapewnia uzyskiwanie doskonałej jakości ziarna i słomy w ogromnych ilościach. Do imponujących możliwości przerobowych dopasowany został silnik – jednostka o największej mocy spośród wszystkich, dotychczas stosowanych w kombajnach zbożowych – a także funkcja oczyszczania, na którą składają się nagradzane systemy Opti-Clean™ i Grain Cam™.

Konstrukcja kabina najlepsza w swojej klasie

Wnętrze miejsca pracy operatora jest zaprojektowane tak, aby maksymalizować wydajność podczas długich dni pracy: zmęczenie i dyskomfort operatora są redukowane do minimum.

Największa kabina na rynku

Badania wykazały, że w kabinie kombajnu CR9000 Elevation jest więcej przestrzeni niż w kabinie jakiegokolwiek innego konkurencyjnego kombajnu. Biorąc pod uwagę, że znaczna część dostępnej przestrzeni jest zajęta przez stałe elementy, jak fotel i konsola, różnica okazuje się jeszcze większa.

Największa powierzchnia szyb na rynku – wspaniała widoczność

Porównanie powierzchni szyb w kabinie kombajnu CR9000 Elevation i w kabinach konkurencji wykazało, że kabina kombajnu CR9000 Elevation jest bardziej przeszklona. Dzięki temu operator może pracować wydajnie, dysponując doskonałą widocznością na zadania wykonywane na polu.

Cztery decybele mniej: ogromna różnica!

Najlepsza w klasie konstrukcja kabiny, z wykorzystaniem doskonałych materiałów i technik izolacyjnych, skutkuje o 60% niższym poziomem hałasu niż w kabinie maszyn konkurencyjnej firmy (natężenie atężenie dźwięku jest mierzone w skali logarytmicznej - 3 dBA odpowiada obniżeniu natężenia dźwięku o 50%).

Wydajne chłodzenie

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas długich dni pracy kombajn CR9090 Elevation został wyposażony w lodówkę. Zapewnia ona skuteczne chłodzenie i mieszczą się w niej dwie butelki o pojemności 1,5 litra.

Wydłużanie dni pracy podczas żniw

Celem utrzymania pełnej wydajności pracy w nocy ważne jest, aby widoczność zapewniana przez tak doskonale zaprojektowaną kabinę nie została zmniejszona. Kombajny CR9000 Elevation są standardowo wyposażane w co najmniej siedemnaście reflektorów. Aby dodatkowo zwiększyć poziom oświetlenia i lepiej oświetlić heder, można zamontować opcjonalne oświetlenie ksenonowe.