CSX7000

Kombajn do wszystkich zastosowań

Nowa rodzina kombajnów CSX7000 składa się z pięciu podstawowych modeli: trzech z pięcioma wytrząsaczami i dwóch z sześcioma wytrząsaczam. Dostępny jest także model Laterale oraz pełne wersje Hillside przeznaczone do pracy w terenie górzystym.

KOMBAJN DO WSZYSTKICH ZASTOSOWAŃ
Nowa rodzina kombajnów CSX7000 składa się z pięciu podstawowych modeli: trzech z pięcioma wytrząsaczami i dwóch z sześcioma wytrząsaczam. Dostępny jest także model Laterale oraz pełne wersje Hillside przeznaczone do pracy w terenie górzystym. Maksymalna moc silnika przy 2000 obr./min to wynosi od 178 kW (242 KM) do 245 kW (333 KM). Dostępne są hedery zbożowe o wysokiej wydajności, ekstra wydajności oraz Varifeed™ o szerokości do 7,32 m, jak i również 5/6-rzędowe i 8-rzędowe hedery do kukurydzy. Wszystkie modele są wyposażone w klepisko Opti-Thresh™ z możliwością regulacji zapewniające dodatkową uniwersalność oraz wydajność młócenia i separacji. Kombajny CSX produkowane są z separatorem obrotowym o dwóch położeniach klepiska oraz z odrzutnikiem Straw Flow™.
WIDOCZNOŚĆ TO KLUCZOWY CZYNNIK
Z obiektywnych ocen wynika, że kabiny w kombajnach New Holland są najlepsze na rynku, a zaprojektowano je z myślą o operatorze jako centralnym elemencie pracy kombajnu. Przestronna, wygodna i klimatyzowana kabina cechuje się doskonałą ergonomią, co zwiększa efektywność pracy i zmniejsza zmęczenie dzięki niskiemu poziomowi hałasu oraz bardzo wygodnemu pneumatycznie amortyzowanemu fotelowi dostępnemu w ramach wyposażenia standardowego.
BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA: OBRACANE SCHODKI
Schodki (drabinkę) prowadzące do kabiny można umieścić z przodu koła trakcyjnego, co pozwala zmniejszyć całkowitą szerokość podczas jazdy lub manewrowania. Położenie schodków (drabinki) można zmienić z ziemi lub z platformy operatora.
FOTEL INSTRUKTORA ORAZ PRZENOŚNA CHŁODZIARKA
Wszystkie modele są wyposażone w obity dobrej jakości tapicerką fotel instruktora i specjalnie zaprojektowaną, przenośną chłodziarkę. Chłodziarka może być zasilana prądem 12 V lub z gniazda zasilania 230V.
GOTOWOŚĆ DO PRACY W NOCY
Kombajny CSX7000 są standardowo wyposażone w kompleksowy zestaw świateł roboczych, aby zapewnić mającą duże znaczenie pełną widoczność podczas pracy w nocy. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych świateł.
PORĘCZNY SYSTEM STEROWANIA
Idealne i logiczne umiejscowienie regulowanej, wielofunkcyjnej dźwigni sterowania zapewnia komfort pracy. Wszystkie przełącznik do obsługi cięcia, młócenia czy rozładowywania są wbudowane w podłokietniku, co zapewnia ich dobrą widoczność i łatwą obsługę. Obsługa zdalnej regulacji klepiska i sita oraz zmiany prędkości bębna jest także bardzo poręczna.
CENTRUM INFORMACYJNE: MONITOR INTELLIVIEW II™
Duży ekran monitora kolorowego IntelliView II™ udostępnia wszystkie informacje o wydajności potrzebne do efektywnej pracy. Obejmuje wskaźnik powrotów kłosów, niezwykle ważny przewodnik służący do korygowania ustawień urządzenia. Łatwe w użyciu przyciski nawigacyjne umożliwiają wybranie szerokiej gamy zastosowań.
KAMERY POPRAWIAJĄCE WIDOCZNOŚĆ
Kombajny CSX7000 można wyposażyć w dwie poprawiające widoczność opcjonalne kamery. Można je ustawić w taki sposób, aby automatycznie przesyłały obraz do monitora IntelliView ll™ podczas jazdy w tył lub podczas rozładunku ziarna.
WIĘKSZA MOC SILNIKA
Wszystkie kombajny CSX7000 są wyposażone w spełniające normę Tier III silniki New Holland. Kombajny CSX7040, CSX7050 i CSX7070 są napędzane przez niezwykle wydajne silniki NEF common rail o pojemności 6,7 litra. Te wytrzymałe i niezawodne jednostki napędowe, montowane także w nagradzanych traktorach T7000, idealnie nadają się do pracy w trudnych warunkach żniwnych. Ultrawydajne kombajny CSX7060 i CSX7080 są wyposażone w silniki Iveco Cursor 9 o pojemności 8,7 l. Te sprawdzone jednostki napędowe, w których zastosowano także zaawansowaną technologię common rail, zapewniają dodatkową moc wymaganą do uzyskania stałej produktywności w przypadku trudnych warunków zbioru.
PRECYZYJNY WTRYSK „COMMON RAIL”
Zaawansowany układ zarządzania silnikiem oraz układ wtrysku paliwa common rail zapewniają wyjątkową wydajność i optymalizują zużycie paliwa. Jednostki napędowe zapewniają dynamiczny przyrost mocy, co zapewnia doskonałą reakcję silników w zmiennych warunkach. Gwarantuje to ich niezwykle skuteczną pracę.
ENERGOOSZCZĘDNE UKŁADY NAPĘDOWE
Sprawdzone, bezpośrednie układy napędowe zastosowane w kombajnach CSX7000 zapewniają niezawodną pracę przy minimalnym zapotrzebowaniu mocy. Hydrostatyczne skrzynie biegów o trzech przełożeniach doskonale sprawdziły się w praktyce. Zgodnie z tradycją Zedelgem wszystkie kombajny są konstruowane na niezwykle wytrzymałej ramie, a wymiary oraz specyfikacje materiałowe wszystkich wałków, wariatorów, kół pasowych oraz pasów zapewniają potrzebną moc w każdych warunkach.
NIEZRÓWNANA OFERTA HEDERÓW
W przypadku wszystkich kombajnów CSX7000 dostępna jest cała gama dedykowanych hederów do zboża i kukurydzy. Gama hederów, które zostały zaprojektowane przez firmę New Holland w celu zoptymalizowania wydajności, umożliwia dostosowanie parametrów dokładnie do Twoich wymagań.
SZYBKA PRACA W ŁANIE: HEDERY HIGH CAPACITY I EXTRA CAPACITY
Hedery mają dużą średnicę nagarniacza oraz układ umożliwiający łatwą regulację prędkości. Dzięki dużej prędkości noży oraz podajnikowi ślimakowemu z chowanymi palcami na całej szerokości cięcia, heder High Capacity zapewnia wysoką prędkość w polu z równomiernym i stałym przepływem masy. Hedery Extra Capacity są niezwykle uniwersalne. Ten heder, doskonale nadający się do obróbki obfitych plonów, umożliwia wysunięcie noża i zapewnia duży obszar zbierania, doskonale sprawdza się przy obfitych plonach i zbiorach zbóż o długich łodygach. Nagarniacz ma napęd hydrauliczny, co zapewnia zwiększony moment obrotowy .
HEDERY VARIFEED™ DOSTOSOWUJĄ SIĘ DO RODZAJU UPRAWY
Hedery Varifeed™ są wyposażone w regulację długości stołu. Kosę można wysuwać na długość 500 mm, dzięki czemu operator może go ustawić tak, aby uzyskać optymalny przepływ materiału. Dzięki zmiennej odległości między kosą a wejściowym przenośnikiem ślimakowym, motowidło hedera może także usprawniać podawanie zbiorów do kombajnu, co pozwala zoptymalizować wydajność w różnych warunkach. Od początku do końca pracy utrzymywana jest jednolita warstwa materiału, co umożliwia maksymalizację wydajności kombajnu, a nagarniacz z napędem hydraulicznym dodatkowo zwiększa wydajność w przypadku niezwykle obfitych zbiorów.
WYJĄTKOWE I DOSKONALE DOPASOWANE HEDERY DO KUKURYDZY NEW HOLLAND
Dostępne zarówno w wersji montowanej na stałe, jak i składanej, hedery do kukurydzy New Holland wyróżniają się doskonałymi osiągami dzięki dynamicznym rolkom obrywającym i sterowanej z kabiny szczelinie płyty, które zapewniają maksymalną wydajność. Standardowy rozdrabniacz łodyg umożliwia pozostawienie czystych pól- można go włączyć lub wyłączyć niezależnie dla każdego rzędu, co zapewnia doskonałe cięcie i rozrzucanie materiału. Hedery do kukurydzy New Holland oraz zintegrowane rozdrabniacze łodyg są powszechnie uważane za „najlepsze w swojej klasie”.