Kverneland 150 S

Lekki, mocny, ekonomiczny

Ten nowy pług zawieszany obracalny przeznaczony jest dla małych i średnich gospodarstw na każde warunki glebowe z dużą ilością kamieni. Zalecana max. moc ciągnika to 150 KM. Ta koncepcja oferuje lekki pług w celu generowania dużych oszczędności dla rolnika. Lżejszy pług, mniejsze zużycie paliwa, bardziej ekonomicza orka.

Ten nowy pług zawieszany obracalny przeznaczony jest dla małych i średnich gospodarstw na każde warunki glebowe z dużą ilością kamieni. Zalecana max. moc ciągnika to 150 KM. Ta koncepcja oferuje lekki pług w celu generowania dużych oszczędności dla rolnika. Lżejszy pług, mniejsze zużycie paliwa, bardziej ekonomicza orka. Nowa konstrukcja ramy i nowa głowica zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia wagi całego pługa przy jednoczesnym zagwarantowaniu takich cech pługów Kverneland, jak: wysoka wydajność, duża wytrzymałość i trwałość, długa żywotność nawet w najcięższych warunkach glebowych.

Taki rezultat może być osiągnięty tylko przez Kverneland dzięki prawie 130-letniemu doświadczeniu w produkcji pługów oraz stosowaniu wysokiej jakości stali i specjalnej metodzie obróbki cieplnej “heat-treated”. Tak wysoka jakość i odporność na zużycie są wciąż nieosiągalne u konkurencji nawet w dzisiejszych czasach.

70/75 cm prześwit pod ramą i 100 cm odległość między korpusami zapewniają pracę bez zapychania nawet na polu w wyskim ścierniskiem i z dużą ilością resztek pożniwnych.

Bardzo efektywny Kverneland Auto-Reset system

Unikalny system zabezepieczenia na kamienie non-stop, który wytrzyma największe obciążenia, gwarantując jednocześnie dłuższą żywotność pługa: podczas uderzenia w przekoszdę znajdującą sie w ziemi rama, słupice i inne elementy pługa są chronione przed uszkodzenim. Co więcej, Auto-Reset system zapewnia niezależne działanie na każdym korpusie.

Ten rodzaj zabezpieczenia to dobrze znany system zbudowany z piór resora. W standardowym wyposażeniu dla pługa obracalnego zawiera 7 piór (siła działająca na dłuto 900 kg). Dla ekstremalnie ciężkich warunków glebowych istnieje możliwość założenia dodatkowych piór i zwiększenia siły działającej na dłuto nawet do 1400 kg. Jest to najprostszy i najbardziej niezawodny system na rynku.

Nowa konstrukcja ramy

Profil ramy głównej zarówno dla pługów 3, jak i 4 korpusowych wynosi 150x150 mm. Dla modelu 3k. istnieje możliwość zamontowania dodatkowego korpusu (maksymalna liczba korpusów to 4). Rama główna została wykonana w technologii “heat-treated” – według takich samych standardów, jak we wszystkich innych pługach Kverneland – gwarantując niezbędną wytrzymałość i trwałość dla pracy w najcięższych warunkach glebowych.

Skokowa regulacja szerokości orki

Szerokość orki jest ustawiana skokowo (35, 40, 45 i 50 cm = 14, 16, 18 i 20” na korpus). Regulacja odbywa się w bardzo prosty sposób przez odpowiednie umiejscowienie śruby regulacyjnej na każdym korpusie.

Wszystkie modele są wyposażone w mechaniczną regulację pierwszej skiby, którą przeprowadza się przez system równoległoboczny, co zapewnia prawidłową linię uciągu całego pługa. Jako opcja dostępna jest hydrauliczna regulacja pierwszej skiby oraz siłownik liniowania ułatwiający obrót.

Nowa przednia część pługa

Wszystkie modele są wyposażone zamiast ślizgów w nowy system równoległoboczny, co zapewnia prawidłową linię uciągu całego pługa i zmniejsza jego wagę. Standardowo pług posiada mechaniczną regulację pierwszej skiby, natomiast jako opcja jest dostępna hydrauliczna oraz siłownik liniowania ułatwiający obrót. Pług można bardzo łatwo przystosować do różnej wielkości ciągników i rozstawu kół.

Nowa głowica 150

Całkowicie nowa konstrukcja głowicy przystosowana dla ciągników o max. mocy do 150 KM. Oś obrotu 110 mm, wykonana specjalną metodą obróbki cieplnej “heat-treated” zapewnia maksymalną wytrzymałość i trwałość. Niezależna regulacja kąta lewej i prawej strony podobnie jak w większych głowicach serii 200 i 300. Do wyboru belka zaczepowa Kat. II lub III.