Kverneland AB i AD

Mocna i niezawodna konstrukcja

Dostępne są z odległością między korpusami 85 lub 100 cm. Rama główna jednoczęściowa o profilu 100x200 mm wykonana specjalną metodą obróbki cieplnej „heat-treated” daje niezbędną wytrzymałość. Rama w połączeniu ze wzmocnionymi korpusami, dobrze znanym zabezpieczeniem na kamienie non-stop Auto-Reset system oraz odkładnicami Kverneland daje efektywny pług dla orki w każdych warunkach. 

Mocna konstrukcja

Pługi AB i AD znane są z prostej, ale mocnej i niezawodnej konstrukcji. Są one odpowiedzią dla nowoczesnego rolnika, który żąda prostszej regulacji, większej efektywności i lepszych zysków. Dostępne są z odległością między korpusami 85 lub 100 cm. Rama główna jednoczęściowa o profilu 100x200 mm wykonana specjalną metodą obróbki cieplnej „heat-treated” daje niezbędną wytrzymałość. Rama w połączeniu ze wzmocnionymi korpusami, dobrze znanym zabezpieczeniem na kamienie non-stop Auto-Reset system oraz odkładnicami Kverneland daje efektywny pług dla orki w każdych warunkach.

Kverneland Variomat® system

Oba modele mają efektywny system Variomat® - płynną regulację szerokości orki od 30 do 50 cm (12” – 20”) na korpus. W modelu AB regulację dokonujemy za pomocą dwóch śrub rzymskich – jedna od szerokości orki, druga od szerokości pierwszej skiby. W modelu AD specjalna konstrukcja ramy z jednym siłownikiem hydraulicznym pozwala operatorowi na hydrauliczną regulację wszystkich skib włącznie z pierwszą, zmianę linii drogi tylnego koła jedną dźwignią z kabiny ciągnika. W pługu AB wszystkie regulacje musimy wykonywać manualnie, natomiast w pługu AD system zapewnia regulację w czasie orki – hydraulicznie z kabiny ciągnika.

Wzrost wydajności o 30%

System Variomat® daje nowe możliwości w orce i zapewnia optymalną szerokość orki dla wszystkich typów gleb, różnych warunków i rozmiarów ciągnika. Przez zwiększenie szerokości roboczej z 35 do 45 cm (z 14” do 18”) wydajność Twojej pracy może wzrosnąć nawet o 30%.

Bardzo łatwe ustawienie

Oba modele można łatwo ustawić do wszystkich typów ciągnika i są bardzo proste w obsłudze – tylko kilka regulacji i pług jest gotowy do pracy. W obu pługach jest możliwość zamontowania dodatkowego korpusu. AB dostępny jest jako: 2-, 3- i 4-korpusowy. AD dostępny jest jako: 3-, 4- i 5-korpusowy. W standardzie jest mechaniczna regulacja szerokości pierwszej skiby, aczkolwiek hydrauliczna jest dostępna i jest zalecana w terenach górzystych do regulacji w czasie orki.