LM5000

New Holland LM5000 Zupełnie nowa konstrukcja

Nowe ładowarki teleskopowe New Holland z serii LM5000 to maszyny o dużej mocy – 120 KM – bardzo stabilne i wygodne. Oferujemy kilka modeli, zapewniających zaspokojenie różnorodnych potrzeb, jakie mogą mieć użytkownicy końcowi.

New Holland LM5000 Zupełnie nowa konstrukcja
Nowe ładowarki teleskopowe New Holland z serii LM5000 to maszyny o dużej mocy – 120 KM – bardzo stabilne i wygodne. Oferujemy kilka modeli, zapewniających zaspokojenie różnorodnych potrzeb, jakie mogą mieć użytkownicy końcowi. 
Wszystkie z nich są wyposażone w kabinę 360° Vision o panoramicznym polu widzenia i opatentowany przez New Holland układ napędowy na podwoziu o maksymalnym rozstawie osi oraz wysięgnikiem o niezwykle wytrzymałej konstrukcji. Ładowarki teleskopowe LM5000 zostały dodatkowo udoskonalone przez dodanie nowatorskiego dla tego typu maszyn układu przeniesienia napędu oraz trzypunktowego systemu mocowania zespołów napędowych, który doskonale tłumi drgania montowanego wzdłużnie silnika. Oprócz uniwersalności ładowarki LM5000 charakteryzują się bardzo wysoką niezawodnością i płynnością pracy. Zapewniają znakomitą stabilność i przyczepność. Montowany z boku silnik ma świetne osiągi i jest dostępny w różnych wersjach, aby można było dobrać parametry robocze do konkretnych potrzeb.
LM5000 Delta – nowa jakość sprzętu
Modele New Holland LM5000 Delta są przeznaczone głównie do takich prac, jak transport wszelkiego rodzaju bel, dużych worków z nawozami, przenoszenia palet i dużych pojemników na zboże. Napędzane 120-konnymi silnikami, wszystkie modele są wyposażone w łatwy w obsłudze wielofunkcyjny joystick, układ hydrauliczny skrzyni biegów z bardzo wydajną pompą zębatą i czterobiegowy system przekazania napędu PowerShuttle przystosowany do jazdy z prędkością 40 km/h. Komfort pracy gwarantuje przestronna, wyciszona, w pełni oszklona kabina z 360-stopniowym polem widzenia. Konstrukcja umożliwia dodanie takich opcji, jak klimatyzacja czy przyłącza hydrauliczne z tyłu. LM5000 Delta. Ekonomiczne rozwiązanie. Zaskakujące osiągi.
LM5000 Plus – Dla tych, którzy potrzebują czegoś więcej
Modele New Holland LM5000 Plus doskonale nadają się do pracy przy oborniku, przenoszeniu kiszonek i w podobnych pracach transportowych. Wydajność hydrauliki modeli Plus świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie praca ma charakter cykliczny i liczy się czas oraz moc potrzebna do wyszarpnięcia lub podniesienia kolejnej partii ładunku. LM5000 Plus są wyposażone w taki sam 120-konny silnik, co modele Delta, lecz mogą mieć różne skrzynie biegów – czterobiegowe PowerShuttle do prędkości roboczych do 40 km/h, albo PowerShift. Skrzynie Powershift umożliwiają operatorowi szybkie zmiany przełożenia i są zoptymalizowane do prac drogowych, załadunku bel na polu lub szybkiego przenoszenia ładunków. LM5000 Plus. Wszystko, co potrzebne przy standardowej pracy.
 
Wszystkie modele LM5000 mają większą moc silnika i moment obrotowy, lepszą wydajność, większą wysokość podnoszenia i mocniejszy układ hydrauliczny, niż poprzednie modele z silnikiem umieszczonym z tyłu. Te lepsze osiągi mogą być w pełni wykorzystane dzięki kombinacji unikalnych zalet konstrukcyjnych maszyn New Holland LM5000. Są to, między innymi, opatentowany układ napędowy i rama o maksymalnym rozstawie osi umożliwiająca przełożenie większej mocy silnika, większego zasięgu i udźwigu na konkretne funkcje ważne dla użytkownika.
26% więcej mocy. 32% więcej momentu obrotowego. 22% więcej udźwigu
W porównaniu do ładowarek teleskopowych poprzedniej generacji firmy New Holland moc została zwiększona z 95 KM do 120 KM, ale podniosło to moment obrotowy z 398 Nm aż do 525 Nm! Przykładowo w modelu LM5060 udźwig został zwiększony z 3,1 tony do 4,0 ton, a wysokość podnoszenia wzrosła z 6,8 m do 7,1 m. W celu zwiększenia mocy i ograniczenia wzrostu temperatur przy pracy firma New Holland całkowicie przeprojektowała system hydrauliczny transporterów teleskopowych LM5000. Zamontowano większe siłowniki, by wykorzystać większy przepływ oleju w instalacji hydraulicznej dający więcej mocy do podnoszenia i wysuwania wysięgnika teleskopowego. Nawet podstawowe wersje mają funkcje wykrywania ładunku i proporcjonalnej dystrybucji oleju.
Wyższy o 33% stosunek udźwigu do wysięgu
W porównaniu do swego poprzednika, wskaźnik udźwigu do wysięgu teleskopowej LM5000 został zwiększony o 33%. Oznacza to, że teraz można będzie wykonywać bardziej wymagające zadania przy użyciu tej stosunkowo niewielkiej maszyny.
 
Prace projektowe nad ładowarkami teleskopowymi z serii LM5000 inżynierowie New Holland rozpoczęli od kabiny. Informacje przekazywane przez sprzedawców tych maszyn i ich użytkowników jednoznacznie wskazują, że komfort pracy jest jedną z najważniejszych cech konstrukcyjnych, a badania potwierdzają, że komfortowe miejsce pracy bezpośrednio przekłada się na jej wydajność. Panoramiczna kabina 360° Vision ma kilka zalet, których nie mają produkty konkurencyjne. Szeroka kabina jest wyposażona w całkowicie przeszklone drzwi, co – oprócz widoku na trzy czwarte prawej strony maszyny – umożliwia obserwowanie jej przodu i boków, a to już zupełnie nowa, niedostępna dla innych modeli, zaleta kabin w tej klasie.
Niezwykle wysoki komfort pracy
O komforcie miejsca pracy operatora ładowarek LM5000 Delta i Plus decydują szczegóły. Od szerokiego, łatwego dostępu aż do panoramicznego pola widzenia podczas pracy – kabiny 360° Vision oferują więcej przestrzeni, lepszą widoczność i wyższy komfort pracy. 
Do prac drogowych, które często wymagają szybszej jazdy, można zainstalować dodatkowy układa zawieszenia wysięgnika do kontroli jego amortyzacji. Wszystkie modele są wyposażone w oświetlenie oraz prosty i łatwy w obsłudze joystick wbudowany w podłokietnik do płynnego sterowania podnoszeniem i opuszczaniem oraz pochylaniem i przyciąganiem głównego wysięgnika. Modele z proporcjonalnym joystickiem wielofunkcyjnym dodatkowo mają możliwość proporcjonalnego sterowania składaniem i rozkładaniem wysięgnika. Sama kabina jest zamontowana na bloczkach amortyzujących, co – w połączeniu z trzypunktowym systemem tłumienia drgań silnika i układu przeniesienia napędu – zapewnia ciche (74 dBA) miejsce pracy, gdzie nie są odczuwane wibracje. Wydajny system wentylacyjny lub zamawiana dodatkowo klimatyzacja mogą latem kabinę chłodzić, a zimą – ogrzewać.
Doskonałe pole widzenia – nawet o 113% mniej „martwych stref”
Znakomitą, panoramiczną widoczność ma zapewnić operatorowi LM5000 połączenie kilku cech konstrukcyjnych. Wysięgnik ma niski przegub, a karoseria i błotniki maszyny są tak ukształtowane, by operator widział jak najwięcej. Przestrzenna kabina umożliwia stosunkowo wysokie umieszczenia fotela operatora, co dodatkowo zwiększa widoczność do przodu. Pomiary wykazały, że ilość miejsc niewidzialnych dla operatora w modelach LM5000 zmniejszyła się o 113% w porównaniu do ich poprzedników.