MODEL CR

Kombajny CR są napędzane silnikami IVECO z układem Power Boost o mocy 20 kW (27 KM), który w razie potrzeby jest automatycznie włączany podczas rozładunku. Wentylator chłodzący silnik jest na tyle duży, aby zapewnić chłodzenie nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. Duży pomost zapewnia doskonały dostęp do podzespołów silnika i zbiornika paliwa. W zależności od modelu kombajny CR są wyposażone w zbiorniki paliwa o pojemności 750 lub 1000 litrów.

Nowy punkt odniesienia dla wyjątkowych osiągów

Nowy ciągnik CR to technologiczna odpowiedź na potrzeby nowoczesnego rolnictwa. Jest to kontynuacja ostatnich osiągnięć firmy New Holland, zapoczątkowanych rozwiązaniami zastosowanymi w kombajnach CX, która ustanawia nowe standardy prac żniwnych. Technologia bębnów obrotowych firmy New Holland zapewnia niemal nieograniczoną możliwość przerobu zbiorów w połączeniu z łagodną obróbką. Kombajny CR zostały zaprojektowane przez specjalistów od zespołów żniwnych dla specjalistów od żniw.

Udoskonalające innowacje

Nowoczesnej stylistyce kombajnu CR dorównuje innowacyjność funkcjonalności. Innowacyjność wynika z zastosowania szerokiej gamy układów, dzięki którym firma New Holland zyskała miano firmy-innowatora. Głównymi stałymi czynnikami są postęp i doskonałość. Kombajny CR zaprojektowano z myślą o przyszłych wymaganiach. Stanowią one fragment krajobrazu gospodarstwa przyszłości.

Bez ustępstw w zakresie wydajności

Rygorystyczne warunki ekonomiczne doprowadziły do zmiany praktyk i metod profesjonalnych prac żniwnych. Prace żniwne na wielką skalę, wymagają nowych rozwiązań. Kombajn CR zapewnia najlepsze rozwiązania w zakresie prac żniwnych i nie ma sobie równych. Został zaprojektowany specjalnie dla rolników wielkoobszarowych i przedsiębiorców mających wysokie wymagania w zakresie wydajności i jakości, bez względu na rodzaj uprawy i niezależnie od szerokości geograficznej.
Udoskonalona kabina zwieksza wydajnosc
Cicha, przestronna kabina zapewnia doskonałą widoczność. Pozycję fotela operatora, kierownicy i konsoli można dowolnie ustawić, co umożliwia operatorowi pełne zespolenie się z centrum sterowania. Na monitorze InfoView™ cały czas są wyświetlane informacje pomagające poprawić zarówno jakość, jak i wydajność zbiorów.
Potężne silniki i optymalne przekazywanie mocy

Kombajny CR są napędzane silnikami IVECO z układem Power Boost o mocy 20 kW (27 KM), który w razie potrzeby jest automatycznie włączany podczas rozładunku. Wentylator chłodzący silnik jest na tyle duży, aby zapewnić chłodzenie nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. Duży pomost zapewnia doskonały dostęp do podzespołów silnika i zbiornika paliwa. W zależności od modelu kombajny CR są wyposażone w zbiorniki paliwa o pojemności 750 lub 1000 litrów, co pozwala na pracę przez cały dzień. Układ napędowy kombajnów CR jest prosty i został skonstruowany z myślą o zapewnieniu dostępu do wszystkich podzespołów kombajnu. Przystosowane do pracy w ciężkich warunkach skrzynie biegów, dla każdego wirnika mają dwa zakresy prędkości i są napędzane przez wariator, co zapewnia możliwość regulacji podczas pracy.

Doskonałe układy transportu i składowania świetnie radzą sobie z olbrzymią ilością czystego ziarna wymłóconego przez kombajn CR. Przenośnik ślimakowy i pochyły o odpowiednich rozmiarach, dostarczają ziarno do ogromnego zbiornika, zapewniając maksymalną niezależność kombajnu. Zwiększenie pojemności zbiornika ziarna bez wpływu na warunki jazdy po drodze wymagało zastosowania specjalnej konstrukcji: po otwarciu pokryw zbiornika ziarna podczas prac polowych górna część środkowego przenośnika napełniającego zbiornik składa się w pozycję roboczą. Prędkość rozładunku wynosi 105 litrów na sekundę i jest to najwyższa wartość na rynku. Rozładowanie pełnego zbiornika o pojemności 10 500 litrów trwa zaledwie 100 sekund.

Innowacyjny układ zapobiegający wpadaniu kamieni

Zamknięty bęben na wlocie podajnika to pierwszy podzespół nowoczesnego układu wykrywania kamieni (Advanced Stone Detection) firmy New Holland. Bęben reguluje przepływ materiału żniwnego i zapewnia natychmiastowe wykrycie kamieni przedostających się do podajnika. Wyłapane kamienie wyrzucane są w dolnej części podajnika.

Zamknięty bęben na wlocie podajnika to pierwszy podzespół nowoczesnego układu wykrywania kamieni (Advanced Stone Detection) firmy New Holland. Bęben reguluje przepływ materiału żniwnego i zapewnia natychmiastowe wykrycie kamieni przedostających się do podajnika. Wyłapane kamienie wyrzucane są w dolnej części podajnika.

Kombajny CR sprostają rosnącym wyzwaniom rolnictwa

W przypadku precyzyjnych prac rolniczych bardzo ważną kwestią jest dysponowanie dokładnymi informacjami o konkretnym terenie, co pozwala ograniczać nakład pracy i zużycie paliwa, a także zapewnia oszczędności podczas prac siewnych i opryskowych. Kombajny CR mogą być wyposażone w wyjątkowo dokładny czujnik urobku opracowany przez firmę New Holland, który nie wymaga kalibracji pomiędzy pracami przy różnych uprawach. Czujnik zapewnia dokładne pomiary masy, bez względu na rozmiar i kształt plonu, gęstość, wilgotność i zanieczyszczenie ziarna. Układ jest w pełni zintegrowany i działa w oparciu o moduły elektroniczne kombajnu CR. Układ ma konstrukcję modułową: rejestrator danych i odbiornik DGPS można wyjąć i zainstalować w ciągniku.

Profesjonalne zarządzanie

W zaawansowanej produkcji zbóż, gdzie używane są kombajny CR, stosuje się systemy upraw wymagające drobnego i równego cięcia oraz doskonałego rozprowadzania plew i sieczki. Zastosowanie szerszych hederów sprzyja profesjonalnemu podejściu do zarządzania resztkami. W kombajnach CR płyta odchylacza pod pokrywą zbiornika sieczki odprowadza sieczkę do pracującego z dwoma prędkościami wirnika o dużej średnicy wyposażonego w 4 lub 6 rzędów noży. Zapewnia to doskonałą jakość cięcia i rozprowadzanie materiału na całej szerokości. Plewy są rozprowadzane za pomocą silnego, niezależnego rozdrabniacza. Przełączanie z rozdrabniania na zbiór pokosu jest szybkie i proste.

Mniejsze obciążenie operatora i efektywne wykorzystanie całej szerokości hedera

Automatyczny układ prowadzenia SmartSteer™ firmy New Holland zwiększa ogólną wydajność kombajnu, kierując go tak, aby wykorzystać całą szerokość cięcia. Układ wpływa również na zwiększenie komfortu operatora, zwalniając go z konieczności wykonywania tego poważnego zadania podczas pracy z dużymi hederami. Skaner SmartSteer™ jest zamontowany pod lewym modułem dachu kabiny i można go nastawić na kontrolowanie krawędzi cięcia zarówno po lewej, jaki i po prawej stronie. Skaner, zbudowany w oparciu o technologię laserową, rozróżnia ścięte i nieścięte zboże oraz automatycznie steruje układem kierowania. Po każdej interwencji operatora, polegającej na obróceniu koła kierownicy, układ SmartSteer™ jest automatycznie wyłączany i operator znowu przejmuje całą kontrolę.