MODEL CX

Innowacyjne rozwiązania – ogromny potencjał

Seria kombajnów CX o konstrukcji opartej na sprawdzonej koncepcji New Holland oferuje teraz rozwiązania, które jeszcze bardziej optymalizują potencjał zaawansowanych technicznie systemów zbioru roślin.

CX – PRZYSZŁOŚCIOWE ROZWIĄZANIA ŚWIATOWY LIDER

Wprowadzenie na rynek kombajnów zbożowych New Holland serii CX uważane jest za przełomowe wydarzenie w historii maszyn żniwnych. Ich innowacyjna technologia z łatwością podejmuje wyzwania zmieniających się praktyk stosowanych w gospodarce rolnej i stanowi odpowiedź na potrzebę większej wydajności. Nowoczesna stylistyka podkreśla postęp, na którym opiera się ich koncepcja działania, konstrukcja oraz rozwój. Dzięki nieporównywalnemu doświadczeniu oraz gruntownej analizie rzeczywistych oczekiwań użytkowników kombajnów – pod względem wyposażenia, konstrukcji, produkcji oraz obsługi, kombajny CX odnoszą sukcesy od momentu ich wprowadzenia na rynek w 2001 roku. Oferując szereg nowych rozwiązań technicznych, kombajny CX gotowe są na kolejny, jeszcze większy sukces.

Innowacyjne rozwiązania – ogromny potencjał

Seria kombajnów CX o konstrukcji opartej na sprawdzonej koncepcji New Holland oferuje teraz rozwiązania, które jeszcze bardziej optymalizują potencjał zaawansowanych technicznie systemów zbioru roślin. Silniki o wysokiej mocy z nowoczesną technologią wtrysku spełniają standardy normy Tier III w zakresie emisji spalin. „Agresywny wzrost mocy” zapewnia stały przekaz napędu, nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. W najbardziej przestrzennej kabinie spośród dostępnych na rynku operator kombajnu CX ma pełną kontrolę nad procesem zbioru dzięki nowemu monitorowi IntelliView™II z dużym kolorowym wyświetlaczem i pokrętłem nawigacji. Innowacyjne urządzenia automatycznego prowadzenia, takie jak system SmartSteer™ oraz IntelliSteer™ maksymalizują precyzję pracy w polu w celu zwiększenia codziennej wydajności. Ma to znaczenie podczas pracy z szerokimi hederami typu Varifeed™ lub Extra Capacity, które świetnie sobie radzą z uprawami o wysokich plonach lub o długiej słomie.

Odpowiednio zrównoważona oferta

Seria kombajnów CX – flagowych kombajnów konwencjonalnych New Holland – obejmuje wersje pięcio lub sześcio-wytrząsaczowe. Silniki nowych modeli CX mają najwyższą moc spośród wszelkich kombajnów konwencjonalnych. Innowacyjna konstrukcja silnika oferuje agresywny wzrost mocy, zapewniając maksymalną moc od 200 kW (272 kM) do 335 kW (455 KM). Zbiór dużych ilości ziarna możliwy jest dzięki pojemności zbiornika ziarna od 7600 do 10500 litrów.

Swobodny przepływ informacji: monitor IntelliView™ ll
Warunkiem osiągnięcia maksymalnej wydajności jest ciągły dostęp do odpowiednich informacji. Nowy monitor IntelliView™ll z dużym kolorowym wyświetlaczem zamocowany jest na prawej konsoli kabiny operatora. Wyświetla on wszystkie rodzaje informacji, a także stanowi interfejs do kontroli i ustawiania pewnych funkcji roboczych kombajnu. Dzięki dużemu i kolorowemu wyświetlaczowi informacje przedstawione są w przejrzystej strukturze, więc operator z łatwością może znaleźć dane, których potrzebuje. Nowe pokrętło nawigacji sprawia, że poruszanie się po różnych ekranach i menu jest niezwykle proste. Zastosowano najnowsze wynalazki z zakresu monitorów i urządzeń sterujących, aby umożliwić całkowite wykorzystanie cennego czasu podczas żniw, koncentrując się na ogólnej wydajności kombajnu.
Najwyższa moc – maksymalne wykorzystanie kombajnu CX
Model CX8030 wyposażony jest w nowy i technologicznie zaawansowany 6-cylindrowy silnik „common rail” New Holland. Większe modele wyposażone są w silniki Iveco Cursor o wysokiej mocy. Aby zapewnić stały przekaz napędu i prawidłowe obroty elementów układów omłotu, separacji i czyszczenia, nawet w najbardziej wymagających warunkach, niskoemisyjne silniki spełniające wymagania normy Tier III charakteryzują się „agresywnym wzrostem mocy”. Wszystkie silniki są w pełni sterowane elektronicznie, co optymalizuje proces spalania dla uzyskania wyższej mocy i wyższego momentu obrotowego.

„Prawa ręka” operatora

Dźwignia wielofunkcyjna w kombajnach CX to główne narzędzie operatora, służące do prowadzenia kombajnu we właściwym kierunku. Jej ergonomiczna konstrukcja pozwala także na sterowanie położeniem rury wyładowczej, załączanie systemu rozładunku oraz sterowanie hederem i nagarniaczem.

Ergonomiczne rozwiązania

W celu zapewnienia bezstresowej obsługi układ przełączników i przycisków na prawej konsoli jest logiczny, a ich rozmieszczenie jest bardzo wygodne. Położenie konsoli można regulować według preferencji operatora. Obejmuje ona wszystkie przełączniki i przyrządy sterujące niezbędne do ustawienia i regulacji funkcji kombajnu. Elektronicznie sterowany wybór biegów daje możliwość łatwej zmiany i wcześniejszego zaprogramowania ich wyboru.